Modifikovaná vakcína proti COVID-19

4.10.2022

Pobočky MOJE AMBULANCE již disponují novou modifikovanou vakcínou proti COVID‑19 upravenou na nejnovější varianty viru omikron BA.4 a BA.5. 

Modifikovaná vakcína proti COVID‑19

Pro koho je tato vakcína určena? 

Ministerstvo zdravotnictví v tiskové zprávě uvádí, že nové vakcíny je možné podat pouze jako posilující dávku osobám starším 12 let, které jsou nejméně tři měsíce po poslední podané dávce. 

Ministerstvo zdravotnictví i lékaři přeočkování doporučují zejména lidem, kteří mají vyšší riziko, že by u nich COVID‑19 způsobil vážné příznaky vyžadující hospitalizaci. Jsou to hlavně lidé nad 65 let nebo chronicky nemocní, například s cukrovkou, nemocemi srdce, ledvin, jater, plic nebo obézní"Pro základní očkovací schéma je tak i nadále využívána vakcína s původním složením," doplňuje ministerstvo. 

Zájemci o přeočkování, ale i o první očkovací dávku proti COVID‑19, kontaktujte prosím svou pobočku přednostně prostřednictvím žádosti o očkování v mobilní aplikaci OnlineAmbulance  nebo na webových stránkách MOJE AMBULANCE – ZDE

Pobočky Ostrava – Centrum, Ostrava – Poruba, Frýdek‑MístekHavířovKarlovy Vary, Karviná a Opava jsou oficiálním očkovacím místem. U těchto poboček využívejte pro registraci očkování webové stránky registrace.mzcr.cz.