Pobočka v Hradci Králové se zapojila do "očkování bez registrace"

10.8.2021

MOJE AMBULANCE podpořila boj s covidem-19, v Hradci Králové nabízí očkování bez předchozí registrace

MA Hradec Králové - očkování bez registrace

Hradecká pobočka sítě zdravotnických zařízení MOJE AMBULANCE přivítala ve středu 28. července první neregistrované zájemce o očkování proti onemocnění covid-19. Prostory ordinace, která se nachází v místním OC Atrium, slouží nyní také jako detašované pracoviště zdravotníků z Fakultní nemocnice Hradec Králové (FNHK). Dávku vakcíny společností Pfizer a BioNTech zde denně obdrží přibližně stovka osob starších 16 let.

Iniciátorem společného projektu je FNHK, která hradeckou ordinaci ze sítě MOJE AMBULANCE s nabídkou na zřízení očkovacího centra oslovila. „Skutečnost, že si Fakultní nemocnice Hradec Králové vybrala právě naše zařízení, nás velmi těší a vnímáme ji mimo jiné jako ocenění vysokého standardu námi poskytovaných služeb,“ hodnotí navázání spolupráce doc. MUDr. Ladislav Slováček, Ph.D., vedoucí lékař pobočky.

Očkování, které probíhá denně od 13 do 18 hodin, má na starost dvojice dobrovolníků z FNHK. Součástí očkovacího týmu je také zdravotní sestra, pro případné konzultace zdravotního stavu je k dispozici rovněž lékař.

Nejvíce zájemců o očkování přichází mezi 13. a 15. hodinou. Mezi příchozími převažují mladší ročníky, hojně jsou zastoupeni ale také lidé v pokročilejším věku, kteří se nestihli očkovat v první vlně. 

Možnost vakcinace bez předchozího registrování pomůže k očkování také lidem, pro které je online rezervace administrativně příliš náročná, případně jim jejich povinnosti neumožňují stanovení pevného, závazného termínu,“ předpokládá Veronika Smetiprachová-Samková, DiS., staniční sestra hradecké pobočky MOJE AMBULANCE. „Dobrá dostupnost vakcín je základní podmínkou pro proočkování vysokého procenta populace, a tedy úspěšného boje s covidem-19. Jsme velmi rádi, že k tomuto cíli může přispět také naše zařízení,“ uzavírá zdravotnice.

Očkovací místo v Dukelské třídě by mělo zůstat v provozu po dobu dvou měsíců. Celkem tak může zvýšit počet očkovaných až o šest tisíc osob.