Komunikace s praktickým lékařem v jedné aplikaci

31.10.2022

Společnost MOJE AMBULANCE usnadňuje aktivaci své mobilní zdravotní aplikace, zájemci si přístup vyřídí z pohodlí domova.

Praha 31. října 2022

Síť poskytovatelů zdravotnických služeb MOJE AMBULANCE, která u nás patří mezi průkopníky elektronizovaného zdravotnictví v oblasti primární péče, nově umožňuje zřízení bezpečného přístupu k aplikaci OnlineAmbulance prostřednictvím bankovní identity. K aktivaci mobilní aplikace již není nutná osobní návštěva lékařského zařízení.

Zdravotní mobilní aplikace OnlineAmbulance je v České republice unikátní službou svého druhu. Jako jediná totiž umožňuje bezpečné sdílení zdravotní dokumentace a informací mezi praktickým lékařem a pacientem.

Klienti si tak mohou na dálku zažádat například o recept na pravidelně užívané léky, zamluvit si termín preventivní prohlídky či očkování, zažádat o výpis z dokumentace, o posudek zdravotní způsobilosti nebo odeslat zprávu z ambulance specialisty. Veškeré žádosti zdravotníci z MOJE AMBULANCE vyřizují do druhého dne.

Nové technologie vnímáme jako velkou příležitost pro neustálé zkvalitňování péče. Využití telemedicíny a zvyšování počtu služeb, které jejím prostřednictvím nabízíme, pro nás představují způsob, jak tyto služby klientům poskytovat ještě efektivněji,“ komentuje nové rozšíření funkcionalit aplikace za vedení společnosti MOJE AMBULANCE Mgr. Petr Žižka.

Aplikace navíc klienty upozorní na termín blížící se preventivní prohlídky nebo tenčící se zásobu pravidelně užívaných léků a avizuje změnu ordinační doby i další důležité aktuality z navštěvované pobočky. „Komunikace prostřednictvím OnlineAmbulance představuje obrovské časové úspory nejen na straně klientů, ale i zdravotnických zařízení,“ shrnuje výhody používání aplikace Petr Žižka.

Klienti sítě MOJE AMBULANCE se prostřednictvím aplikace OnlineAmbulance také mohou snáze obracet na lékaře či zdravotní sestru se svými dotazy a požadavky souvisejícími se zdravotním stavem nebo zdravotnickou dokumentací. Součástí aplikace je také zdravotní karta obsahující historii pracovních neschopností, přehled očkování, informace o aktuální i trvalé medikaci, o alergiích, výsledky měření tlaku a další informace o zdravotním stavu.

Aplikaci si doposud stáhlo přes 34 000 klientů MOJE AMBULANCE, každý měsíc pak přibývá přibližně tisícovka nových uživatelů. Nejčastěji ji využívají k žádosti o předpis léků, k objednání na preventivní prohlídku nebo k zarezervování termínu očkování. Uživatelé, kteří si službu stáhli přes App Store, jí udělili hodnocení 4,8 *.

Vývojáři společnosti MOJE AMBULANCE kontinuálně pracují na vylepšení funkcí i přístupnosti aplikace. V budoucnu tak uživatele upozorní například na termín očkování, automaticky zašle recept nebo umožní objednávání na konkrétní hodinu. Uvedené funkce budou v provozu přibližně do jednoho roku.

MOJE AMBULANCE je moderní lékařské zařízení, které poskytuje služby praktických lékařů pro dospělé napříč celou republikou. V současné době společnost provozuje 31 poboček v 19 městech České republiky a stará se o téměř 200 000 klientů.

 

Kontakt pro novináře:

Petr Novotný 
telefon +420 724 616 698
e-mail petr.novotny@mojeambulance.cz