Od 13.3.2020, 12:00 hod vstupuje v platnost a rozšiřuje se povinná domácí karanténa na další země:

Belgie, Čína, Dánsko, Francie, Írán, Itálie, Jižní Korea, Německo, Nizozemsko, Norsko, Rakousko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie

Na seznam rizikových zemí přibyly 23. 3. 2020:

USA, Austrálie, Portugalsko, Kanada, Malajsie a Izrael

Čína a Jižní Korea už mezi ně nepatří. Aktuální přehled států s vysokým rizikem přenosu nákazy.

Žádáme všechny klienty, kteří se v období od 13.3.2020, 12:00 hod vrátili z výše vyjmenovaných zemí, aby neprodleně KONTAKTOVALI PROSTŘEDNICTVÍM E-MAILU svou registrující pobočku!
(kontakty na pobočky naleznete
ZDE)

Pokud jste se vrátili z oblasti z výskytem koronaviru a máte třeba i jen začínající příznaky (horečka nad 38 °C, kašel, dušnost), NEVSTUPUJTE NA POBOČKY MOJE AMBUALNCE A KONTAKTUJTE NÁS TELEFONICKY!

Pro urychlení uvěďte prosím do předmětu e-mailu "Koronavirus - KARANTÉNA" a dále následující informace:
- vaše celé jméno a příjmení
- adresa pobytu v době karantény
- název zaměstnavatele
- vaše pracovní pozice
- telefonní číslo (pokud vystavení PN proběhne v systému v pořádku, bude vám zaslána potvrzující SMS, v opačném případě vás bude kontaktovat sestřička)

Na základě vámi zaslaných informací bude lékařem nejpozději do 24 hodin vystavena PN (PN je možné vystavit až 3 dny zpětně).
Průkaz dočasně práce neschopného pojištěnce (tzv. II. díl neschopenky) bude založen na pobočce do vaší zdravotní dokumentace (z důvodu karantény není nutné mít tento díl doma).


Prosíme klienty k důslednému dodržování pokynu ministerstva zdravotnictví a pravidel domácí karantény. V případě porušení hrozí pokuta až 3 mil. Kč.

Pravidla domácí karantény
- oddělený samostatný pokoj
- při kontaktu s ostatními členy domácnosti užívat roušku
- potraviny si nechejte dovézt a nechat za dveřmi
- omezte co nejvíce kontakt s lidmi a chození mimo pokoj
- v karanténě vás může kontrolovat hygiena či zaměstnavatel
- pravidelně sledujte svůj zdravotní stav (příznaky koronaviru: kašel, dušnost, horečka nad 38 °C) - v případě zhoršení, kontaktujte hygienickou stanici dle místa svého bydliště (přehled kontaktů naleznete ZDE)

Děkujeme všem klientům za pochopení a ohleduplnost vůči ostatním občanům
Tým MOJE AMBULANCE


Všechny aktuální informace o koronaviru a onemocnění COVID-19 naleznete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

REGISTRACE