Na základě mimořádného opatření, které vydalo ministerstvo zdravotnictví, jsou všechny osoby, které se vrátí od 7.3.2020 z pobytu z Itálie, povinny nahlásit se svému ošetřujícímu lékaře a nastoupit povinnou domácí 14-tidenní karanténu.

Žádáme proto všechny klienty, kteří se v období od 7.3.2020 vrátili z území Itálie, aby neprodleně KONTAKOVALI PROSTŘEDNICTVÍM E-MAILU svoji registrující pobočku (kontakty na pobočky naleznete ZDE).

Pro zjednodušení uveďte prosím do předmětu e-mailu "Itálie - karanténa" a dále následující informace:

• celé jméno a příjmení
• adresa pobytu v době karantény
• název zaměstnavatele
• pracovní pozice
• telefonní číslo (pro zpětné kontaktování, popř. potvrzení vystavení PN)

Na základě vámi zaslaných informací bude lékařem nejpozději do 24 hodin vystavena PN (ke dni nahlášení). Pokud vystavení PN proběhne v systému v pořádku, bude vám zaslána potvrzující SMS, v opačném případě budete kontatování sestřičkou a doplnění.

Průkaz dočasně práce neschopného pojištěnce (tzv. II. díl neschopenky) bude založen na pobočce do vaší zdravotní dokumentace. Vyzvednout si jej můžete po ukončení karantény, popř. můžete pro něj poslat jiného člena rodiny.

Domácí karanténu je nutné nastoupit neprodleně a důsledně dodržovat její pravidla. V případě porušení hrozí pokuta až 3 mil. Kč.


Všechny aktuální informace o koronaviru a onemocnění COVID-19 naleznete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

REGISTRACE